Symulator chirurgiczny w służbie edukacji - dlaszpitali.pl

Symulator chirurgiczny w służbie edukacji

opm-symulator-chirurgiczny-w-sluzbie-edukacji
fot. Thunderstock

Przez tydzień w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (SUM) w Katowicach lekarze rezydenci i młodzi specjaliści będą mogli szkolić się na unikatowym symulatorze do chirurgii witreoretinalnej, czyli tzw. szklistkowo-siatkówkowej.

Do dyspozycji szkolących będą również dwa stanowiska do chirurgii zaćmy – każde wyposażone w mikroskop okulistyczny – i fakoemulsyfikator z pełnym wyposażeniem pola operacyjnego do zaćmy.

Cieszymy się, że nasi młodzi lekarze mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności z zakresu chirurgii okulistycznej z uwzględnieniem chirurgii zaćmy w oparciu o najnowocześniejszy symulator oraz sztuczne gałki ocznepowiedziała w czwartek organizatorka warsztatów, kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki SUM prof. Ewa Mrukwa–Kominek.

Jak podkreśliła, możliwości ćwiczenia na takim symulatorze są praktycznie nieograniczone, począwszy od prostych ćwiczeń, a skończywszy na skomplikowanych zabiegach operacyjnych.

W wirtualnej przestrzeni okuliści będą mogli przećwiczyć najtrudniejsze przypadki, z jakimi najpewniej spotkają się w przyszłości przy stole operacyjnym. Poznają najnowsze techniki operacyjne i omówią najtrudniejsze kliniczne przypadki.

Anna Gumułka

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Czytaj także: Polska ochrona zdrowia potrzebuje sztucznej inteligencji

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.