Rozwiązania do wczesnej mobilizacji od Arjo - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plRozwiązania do wczesnej mobilizacji od Arjo - dlaszpitali.pl

Rozwiązania do wczesnej mobilizacji od Arjo

opm-dlaszpitali-arjo-wczesna-mobilizacja

Wczesne przystąpienie do mobilizacji pacjentów jest istotną metodą ograniczania szkodliwego wpływu unieruchomienia związanego z poważną chorobą1.

Programy wczesnej mobilizacji, które zostały wdrożone, wykazały liczne korzyści zarówno dla pacjenta, jak i dla personelu.2

Sara Combilizer: wielofunkcyjne urządzenie pozycjonujące do wczesnej mobilizacji i rehabilitacji na oddziałach intensywnej terapii

Tam, gdzie siadanie na krawędzi łóżka jest utrudnione, ale wymagana jest wczesna pionizacja i utrzymywanie wyprostowanej pozycji, można skorzystać z wielopozycyjnego urządzenia Sara Combilizer, które pomoże w realizacji celów rehabilitacyjnych na wczesnym etapie opieki.

Pacjenta można łatwo ustawić w pozycji na wznak, leżącej lub siedzącej, ponieważ to wszechstronne urządzenie łączy w sobie funkcje stołu do pionizacji, wózka i krzesła.

Wprowadzenie Sara Combilizer doprowadziło do znacznego skrócenia czasu do pierwszej mobilizacji4

Przeprowadzone badanie4 efektów zastosowania Sara Combilizer wykazało znaczne skrócenie czasu potrzebnego do mobilizacji pacjentów wentylowanych mechanicznie przez> 5 dni.

Urządzenie Sara Combilizer umożliwiło bezpieczną mobilizację pacjentów w ostrzejszym stanie ogólnym4

W grupie Sara Combilizer pacjenci byli mobilizowani w ostrzejszym stanie (istotnie wyższy wskaźnik SOFA) / przy większej niewydolności narządów4 niż grupa mobilizowana metodami tradycyjnymi.

W związku z rosnącym naciskiem na wczesną mobilizację i podejmowanie działań rehabilitacyjnych na oddziale intensywnej terapii, kiedy tylko pacjent uzyska kliniczną stabilność, Sara Combilizer okazała się bardzo uniwersalną pomocą, która pozwala opiekunom inicjować mobilizację wcześniej i w bardziej złożonych przypadkach; także w stanie ostrym.

Wybór pozycji

Po przeniesieniu na Sara Combilizer dostępnych jest wiele pozycji:

• Pozycja fotela z możliwością odchylenia do tyłu lub przechyłów bocznych,
  • Stopniowe pionizowanie do pełnej pozycji stojącej z możliwością przechyłów bocznych.

Połączenie w jednym urządzeniu funkcji noszy i krzesła z możliwością wyprostowania do pozycji stojącej zmniejsza potrzebę wielokrotnego przenoszenia.

Sara Combilizer oferuje wiele dostępnych pozycji siedzących:

• Funkcja nachylenia pozwala na uzyskanie pozycji siedzącej z lepszym podparciem, nawet u pacjentów nie w pełni wybudzonych lub brakiem stabilności tułowia.
  • Przechyły boczne do 20 stopni można wykorzystać do zmiany pozycji.
  • Wysokość i szerokość podłokietników można regulować w celu dostosowania do różnych wymagań klinicznych lub fizycznych.
  • Poduszka pod głowę z paskiem może być przydatna dla pacjentów, którzy mają problem z utrzymaniem głowy.
  • Elementy sterujące umożliwiają użytkownikowi łatwe przełączanie funkcji

Odchylanie i pionizacja

Dla pacjentów z niską punktacją w skali Glasgow (GCS) oraz niskim ciśnieniem ortostatycznym gotowych do rozpoczęcia aktywnej rehabilitacji można używać funkcji odchylania do pozycji stojącej, którą oferuje Sara Combilizer.6 Pozycja ta może być przydatna dla bardziej świadomych pacjentów, którzy jednak nie utrzymują jeszcze pełnej równowagi w pozycji siedzącej i nie potrafią stać.

Stanie jest doskonałą metodą na zwiększenie pobudzenia, która jednocześnie ułatwia obciążanie kończyn dolnych, co pomaga zapobiegać przykurczom stawowym i zwiększa siłę kończyn dolnych.9

Dzięki regulowanym pasom podtrzymującym kolana i tułów jest to bardzo stabilna pozycja; dodatkowo dostępna jest również poduszka pod głowę z paskiem, zalecana dla pacjentów z niską punktacją w skali Glasgow (GCS).

Wskaźnik kąta nachylenia umożliwia śledzenie kąta nachylenia, aby pomóc w ustaleniu bieżących celów mobilności.

Pełne nachylenie pozwala osiągnąć i utrzymać pozycję stojącą na wczesnym etapie procesu rehabilitacji, aby wesprzeć dodatkowe działania w planie rehabilitacji pacjenta.

Więcej informacji oraz algorytm postępowania przy wczesnej mobilizacji przy użyciu Sara Combilizer tutaj: https://www.arjo.com/pl-pl/rozwizania/wczesna-mobilizacja/

Źródła:

1. Zhang, L., W. Hu, Z. Cai, J. Liu, J. Wu, Y. Deng et al. (2019) Early mobilization of critically ill patients in the intensive care unit: A systematic review and meta-analysis. PLoS ONE 14(10):e0223185
  2. McWilliams, D., J. Weblin, G. Atkins. Enhancing rehabilitation of mechanically ventilated patients in the intensive care unit: a quality improvement project. JCrit Care. 2015;30(1):13–18
  3. Fan, E., D.W. Dowdy, E. Colantuoni et al. Physical complications in acute lung injury survivors: a two-year longitudinal prospective study. Crit Care Med. 2014;42(4):849-859
  4. McWilliams, D., G. Atkins., J. Hodson., C. Snelson. The Sara Combilizer as an early mobilisation aid for critically ill patients: A prospective before and after study. Australian Critical Care. 2017; 30(4): 189-195
  5. Zafiropoulos, B., J.A. Alison, B. McCarren. Physiological responses to the early mobilisation of the intubated,ventilated abdominal surgery patient. Aust J Physiother 2004; 50: 95–100
  6. McWilliams, D.J., T.J. Lea, 2013 EPUAP congress E Poster, Does the Introduction of the Sara Combilizer® Reduce the time taken to first mobilisation in Intensive Care

Arjo.EarlyMobilization.advert.Min.PL.PL jpg.01