Inwestycje w publicznej i prywatnej opiece zdrowotnej w latach 2003-2018. Zasoby majątkowe – wartość brutto środków trwałych w gospodarce ogółem i w opiece zdrowotnej - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plInwestycje w publicznej i prywatnej opiece zdrowotnej w latach 2003-2018. Zasoby majątkowe – wartość brutto środków trwałych w gospodarce ogółem i w opiece zdrowotnej - dlaszpitali.pl

opm-fundusze-norweskie-i-eog-w-polscefot. iStock

W poprzednim numerze „OPM” rozpoczęliśmy cykl artykułów dotyczących inwestycji w opiece zdrowotnej. Przedstawiliśmy w nim tło przemian w systemie oraz zasilenia finansowe. Zasilenia te obejmowały środki pochodzące ze źródeł publicznych i prywatnych oraz ze środków zagranicznych – unijnych, a także Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego, które (łącznie), dla uproszczenia, w niniejszym cyklu określamy terminem „fundusze/środki unijne”. W tym numerze zajmiemy się środkami trwałymi. W celu zachowania czytelności oznakowań zastosowaliśmy łączną numerację tabel i wykresów dla całej serii artykułów.

Do oceny zasobów majątkowych opieki zdrowotnej posłużono się analizą struktury środków trwałych brutto, będących w posiadaniu tegoż sektora, a dane opisujące powyższe pokazano w tab. 2, porównując je z tymi w gospodarce ogółem. Pokazano także udział procentowy sektora w gospodarce ogółem. Natomiast na wykresie 1 przedstawiono, jak wyglądała dynamika zmian.

OPM_2_21_prawo_finanse_zarzadzanie_INWESTYCJE_W_OPIECE_ZDROWOTNEJ_2003-2018_TAB_2Tab. 2. Wartość brutto środków trwałych w gospodarce ogółem i opiece zdrowotnej w mld zł. Źródło: opracowanie własne na podstawie (1)

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp