Minister Zdrowia apeluje do pacjentów onkologicznych - dlaszpitali.pl

Minister Zdrowia apeluje do pacjentów onkologicznych

opm-minister-zdrowia-apeluje-do-pacjentow-onkologicznych
fot. iStock

W obecnej sytuacji wielu pacjentów zmagających się z nowotworem złośliwym przerywa terapię w obawie przed zarażeniem SARS-CoV-2. Znacznie obniża to rokowania przeżycia tych osób, bowiem skuteczność leczenia zależy przede wszystkim od stadium raka.

Minister Zdrowia zapewnia pacjentów w dobie pandemii COVID-19 szpitale/oddziały onkologiczne zobowiązane są do przestrzegania najwyższych standardów bezpieczeństwa, w tym korzystania ze środków ochrony osobistej. Dzięki wprowadzonym standardom, zgłaszający się pacjenci mają zagwarantowaną bezpieczną diagnostykę, a leczenie prowadzone jest w warunkach monitorowanych w trybie ciągłym. Przypomina także o możliwości skorzystania z teleporady za pośrednictwem strony pacjent.gov.pl

Równie istotna jak terapia jest także diagnostyka chorób nowotworowych, dlatego Minister Zdrowia przypomina także o wykonywaniu badań profilaktycznych systematycznie.

Pełna treść apelu dostępna na stronie: https://www.gov.pl/web/zdrowie/wiadomosci

Czytaj także: Rak jajnika nie poczeka na szczepionkę przeciwko COVID-19

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.