Szpital EMC Zdrowie w Kwidzynie otworzył nowy trakt... - dlaszpitali.pl

Otwarcie nowego traktu porodowego w szpitalu EMC Zdrowie w Kwidzynie

opm-szpital-emc-zdrowie
fot. EMC Zdrowie

Kwidzyński szpital EMC Zdrowie po miesiącach przygotowań otworzył nowy trakt porodowy. Wartość inwestycji to około 1,7 miliona złotych. Oficjalne otwarcie odbyło się 12 grudnia 2019 roku.

Przebudowana i modernizacja traktu porodowego to jedna z pierwszych zaplanowanych inwestycji w kwidzyńskim szpitalu EMC Zdrowie. W najbliższych dwóch latach Spółka EMC, do której należy szpital, zamierza zainwestować ponad 4 mln w modernizację sterylizatorni oraz bloku operacyjnego.

Czytaj także: Projektowanie i wyposażenie oddziału ginekologiczno-położniczego

Należący do spółki EMC kwidzyński szpital Zdrowie od 1 stycznia 2019 roku działa w ramach pilotażowego programu Koordynowanej Opieki nad Ciężarną (KOC), czyli kompleksowej opieki medycznej nad matką w okresie ciąży, porodu, połogu oraz opieką nad jej nowonarodzonym dzieckiem. Do programu może dołączyć każda przyszła mama, która chce rodzić w Kwidzynie – opieka gwarantuje całodobowy kontakt z lekarzem i opiekę nad noworodkiem do momentu skończenia przez niego 6 tygodnia życia. Dzięki programowi pacjentki poznają personel, mają możliwość zwiedzenia sali porodowej oraz skorzystania z funkcjonującej na terenie szpitala szkoły rodzenia.

Trakt porodowy na miarę nowoczesnego szpitala

W celu polepszenia warunków, zwiększenia komfortu młodych matek oraz poprawy bezpieczeństwa, w szpitalu powstał nowy trakt porodowy – w tym nowe sale porodowe, sala obserwacyjna poporodowa i łazienki. W ramach trwających od 2018 roku prac zbudowano pierwszy w szpitalu EMC Zdrowie blok operacyjny do cesarskich cięć.

Dostępne sale są bardziej przyjazne dla naszych pacjentek, a na oddziale pojawiło się nowe wyposażenie – szpital wzbogacił się m.in. o nowe łóżko porodowe, lampy porodowe, stanowiska dla noworodków, a także aparaty KTG ufundowane zarówno przez dyrekcję, jak i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do dyspozycji pacjentek oddane zostały nowe drabinki oraz piłki porodowe. Nowe łazienki wyposażone są w nowoczesne deszczownice, które ułatwiają przeprowadzanie impresji wodnych. Dzięki łatwiejszemu dostępowi do znieczulenia oraz monitoringowi poprawiliśmy nie tylko sam komfort, ale także bezpieczeństwo pacjentek. Na oddział zakupiono nowe sprzęty łagodzące ból porodowy, czyli aparaty TENS, natomiast gaz przeciwbólowy został zamontowany do ścian i nie trzeba już go podawać bezpośrednio z butli. Cały personel został już przeszkolony z obsługi nowego sprzętu. – mówi ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego w szpitalu EMC Zdrowie, lek. Kinga Chwiędacz.

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.