Nowa siedziba Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Grudziądzu - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNowa siedziba Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Grudziądzu - dlaszpitali.pl

Nowa siedziba Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Grudziądzu

opm-dlaszpitali-nowa-siedziba-centrum-krwiodawstwa-i-krwiolecznictwa-w-grudziadzu
fot. UM w Grudziądzu

Grudziądzkie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przenosi się do nowej siedziby. Z ulicy Włodka punkt wkrótce zostanie przeniesiony do nowoczesnego obiektu zlokalizowanego przy ulicy Szpitalnej.

Prace nad budową nowego centrum są już na ukończeniu. Trwają ostatnie czynności wykończeniowe we wnętrzu budynku.

Inwestorem jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy.

Ale udział miasta w całym procesie jest bardzo duży przypomina Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Jako samorząd bardzo szybko znaleźliśmy parcelę pod tę nieruchomość, a następnie została ona sprzedana z pięćdziesięcioprocentową bonifikatą.

Transakcja ta była możliwa dzięki decyzji radnych Rady Miejskiej. To jednak nie jedyne działania Miasta. Obok samego centrum powstała nowa infrastruktura drogowa.

Wybudowaliśmy chodnik wraz z oświetleniem w technologii LEDwskazuje prezydent Glamowski. – Będziemy także podejmować kolejne działania w celu zagospodarowania terenu wokół centrum. Najważniejsze jest to, że nasi krwiodawcy będą mogli dzielić się tym bezcennym darem w obiekcie o nowoczesnym standardzie.

Źródło: PAP Media Room

Czytaj więcej: Resort zdrowia przekazał środki na rozwój centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa