Norma EN ISO 7396-1:2016 – zmiany w wymaganiach dla... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNorma EN ISO 7396-1:2016 – zmiany w wymaganiach dla... - dlaszpitali.pl

Norma EN ISO 7396-1:2016 – zmiany w wymaganiach dla Systemów Rurociągowych do Gazów Medycznych

OPM6_17_norma-en-iso-7396-1-2016fot. archiwum autora

Dla normy EN ISO 7396-1 w roku 2016 zostało opublikowane nowe wydanie tej normy, które niesie ze sobą znaczące zmiany co do wymagań odnośnie do SRGM. Każdy wytwórca SRGM powinien stosować już to nowe wydanie normy, warto więc upewnić się, jakiego rodzaju zmiany zostały wprowadzone w porównaniu do wydania z roku 2007.

Jednym z najistotniejszych i mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo pacjentów elementów infrastruktury szpitala są Systemy Rurociągowe do Gazów Medycznych (dalej: SRGM). Stanowią one systemy stosowane w szpitalach w celu magazynowania, obniżania ciśnienia i dystrybucji sprężonych gazów medycznych od źródeł zasilania do miejsc ich stosowania w szpitalu.

Systemy Rurociągowe do Gazów Medycznych – uwarunkowania prawne

SRGM posiadają status wyrobu medycznego klasy IIb, jednej z najwyższych klas wyrobu medycznego. Oznacza to, że tego typu wyrób medyczny w przypadku niewłaściwego działania, wywołanego jego awarią, nieprawidłowym montażem czy zastosowaniem niewłaściwych komponentów jest potencjalnie dużym zagrożeniem dla jego użytkowników, mogącym spowodować poważne uszczerbki na zdrowiu lub śmierć. Dlatego też instalacje takie mogą być projektowane i wykonywane wyłącznie przez firmy posiadające do tego odpowiednie kwalifikacje, czyli wdrożony i utrzymywany System Z...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp