Mobilne stanowisko do badań, czyli komfort dziecka... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plMobilne stanowisko do badań, czyli komfort dziecka... - dlaszpitali.pl

Mobilne stanowisko dla komfortu dziecka

opm-mobilne-stanowisko

Ciepło i bezpieczeństwo to nieodłączna potrzeba każdego nowo narodzonego dziecka. Zaspokojenie tej potrzeby przez podgrzewanie powierzchni, na których kładziemy noworodka podczas badania lub zmiany pieluszki, poprawia samopoczucie małych pacjentów. Mobilne stanowisko do badań i zabiegów Easy Care (Weyer GmbH, Niemcy) łączy te warunki z przestrzenną elastycznością, jakże często przydatną przy pracy w miejscu takim jak oddział noworodkowy czy niemowlęcy (rozmiar blatu dla pacjenta w Easy Care jest na tyle duży – 460 x 720 mm – że zmieści się na nim nie tylko noworodek, ale i większe niemowlę).

Kompaktowa konstrukcja urządzenia i płynna regulacja wysokości blatu sprawiają, że dostęp do dziecka jest wyjątkowo łatwy, a wymagania dotyczące miejsca użytkowania minimalne. Zintegrowany promiennik podczerwieni jest wyjątkowo wydajny: trwały ceramiczny element grzewczy zapewnia wygodne i równomierne ogrzewanie przy niskim zużyciu energii elektrycznej. Taki system ogrzewania stabilizuje temperaturę ciała małego pacjenta i wraz z wyściełanym blatem oraz bokami, sprawia, że podczas przewijania czy badania niemowlę odczuwa większy komfort. Natężenie światła lampy można ściemniać lub rozjaśniać na jednym z 5 poziomów, zapewniając optymalne oświetlenie stanowiska, niezależnie od głównego oświetlenia w pomieszczeniu. System włączania i wyłączania światła wyposażono w regulację stopniowo zwiększającą lub zmniejszającą intensywność, aby nie oślepiać dziecka nagłym rażącym błyskiem, co zwłaszcza u noworodka powoduje niepokój.

Aby zawsze mieć pod ręką niezbędne akcesoria, każdy Easy Care jest wyposażony standardowo w szufladę umieszczoną pod blatem i dostępną ze wszystkich stron w każdej sytuacji. Opcjonalnie można tę konfigurację wzbogacić o: 2 dodatkowe szuflady i/lub półki pod podkładką pacjenta, dozowniki na środki dezynfekujące, półki lub szyny na narzędzia przymocowane do statywu. Dzięki tym wygodnym opcjom stanowisko można dostosować do bardzo specyficznych wymagań.

Solidne, gładkie podwójne kółka zapewniają stabilność i elastyczność manewrowania. 1 z nich jest wyposażone w blokadę sterującą, która umożliwia manewrowanie po narożnikach i między meblami. Aby optymalnie wykorzystać dany obszar, do Easy Care można mieć dostęp z 3 stron, z każdej z nich można z równą łatwością otworzyć szuflady i dotrzeć do półek lub szyn na dokumenty.

Easy Care to świetna alternatywa dla pomieszczeń i całych oddziałów, gdzie ze względów lokalowych czy konstrukcyjnych nie da się zamontować stałych promienników ciepła i/lub podgrzewanych stanowisk do badania.

Czytaj także: Podnoszenie jakości opieki nad pacjentem w oddziale neonatologicznym