Projektowanie oddziału neonatologicznego... - dlaszpitali.pl

Modernizacja i projektowanie oddziału neonatologicznego z uwzględnieniem aktualnie dostępnych technologii

modernizacja-i-projektowanie-oddzialu-neonatologicznegofot. iStock

Zarówno państwowe szpitale, jak i NZOZ-y różnią się między sobą organizacją pracy personelu oddziałów położniczo-ginekologicznych lub noworodkowych, warunkami wyposażenia, ale przede wszystkim stopniem jego referencyjności, czyli stopniem wyspecjalizowania oddziału.

Oddział neonatologii jest oddziałem lub pododdziałem przeznaczonym dla dzieci przedwcześnie urodzonych lub urodzonych z powikłaniami czy podejrzeniem choroby zakaźnej, a których stan wyklucza ich przebywanie z matką w systemie rooming-in. Podstawowym zadaniem oddziału jest monitorowanie i podtrzymywanie załamujących się funkcji życiowych dzieci, prowadzenie odpowiednich pomiarów diagnostycznych i terapii. Przebywający na tym oddziale pacjenci są różnorodni pod względem patologii, lecz wspólne jest dla nich potencjalne zagrożenie jednej lub więcej funkcji życiowych.

Zadania oddziału

W Polsce 99% dzieci rodzi się w szpitalach. Szpitale zarówno państwowe, jak i NZOZ różnią się między sobą organizacją pracy personelu oddziałów położniczo-ginekologicznych, noworodkowych i warunkami wyposażenia, ale przede wszystkim ważnym czynnikiem odróżniającym poszczególne placówki jest stopień referencyjności danego oddziału, czyli stopień wyspecjalizowania oddziału, a co za tym idzie – możliwości sprawowania opieki w zależności od stanu pacjenta.

Bez względu na jego po...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Co zyskujesz dzięki rejestracji?

  • dostęp do specjalistycznej strefy wiedzy z zakresu zarządzania aparaturą medyczną, infrastruktury szpitalnej, bloku operacyjnego oraz kilkunastu innych kategorii tematycznych
  • praktyczne wskazówki oraz case studies z zakresu optymalnego projektowania i wyposażenia szpitali
  • wgląd do raportów z nowoczesnych inwestycji szpitalnych
  • pełen dostęp do rozmów z ekspertami w dziedzinie chirurgii, kardiologii, intensywnej terapii, czy zarządzania placówkami medycznymi
  • aktualności prawne oraz profesjonalne interpretacje przepisów
  • dostęp do elektronicznych wydań „OPM”
zarejestruj się

Logowanie

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.