Laboratoria Medyczne badaj.to w Świętochłowicach - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plLaboratoria Medyczne badaj.to w Świętochłowicach - dlaszpitali.pl

Laboratoria Medyczne badaj.to powstaną w Świętochłowicach

Fot. iStock

W Świętochłowicach powstanie główna siedziba spółki Laboratoria Medyczne badaj.to, a także Centralne Laboratorium Analityczne oraz pięć pracowni specjalistycznych. Planowane jest również otwarcie Laboratorium Genetycznego.

Grupa Laboratoriów Medycznych badaj.to posiada sieć prawie 100 punktów pobrań. Pod marką Śląskie Laboratoria Analityczne firma działa w województwie: śląskim, małopolskim oraz opolskim, zatrudniając obecnie około 350 pracowników.

W Świętochłowicach powstaje główna siedziba zarządu firmy. Do nowo powstającego budynku przeniesione zostanie także Centralne Laboratorium Analityczne (Pracownia Biochemii i Hematologii), oraz pracownie specjalistyczne: Autoimmunologii, Serologii, Parazytologii, Pracownia Mikrobiologiczna oraz Laboratorium Weterynaryjne. Planowane jest także otwarcie Laboratorium Genetycznego. Dbając o wygodę przyszłych Klientów, w pomieszczeniach firmy w Świętochłowicach powstanie również komfortowo wykończony punkt pobrań.

List intencyjny w tej sprawie podpisali w środę (20.01.2021 r.) prezydent Świętochłowic Daniel Beger i prezes spółki Badaj.to Łukasz Pawlik. Inwestycja ma powstać obok odrestaurowanych przed kilkoma laty wież dawnej kopalni węgla kamiennego Polska.

Cieszę się, że po wielu miesiącach konsultacji i rozmów, zarząd spółki zdecydował się zbudować główną siedzibę swojej firmy właśnie w Świętochłowicach – podkreśla Daniel Beger, Prezydent Miasta Świętochłowice. – To wyjątkowy moment. Właśnie pojawił się inwestor, który poprzez rozwój własnego biznesu zaproponuje wiele ambitnych miejsc pracy dla mieszkańców naszego miasta.

Prezes spółki Badaj.to Łukasz Pawlik poinformował, że do końca stycznia zapadnie decyzja o ostatecznym wyborze wykonawcy. Siedziba firmy o powierzchni 2,4 tys. mkw. ma powstać do końca roku, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i – w części – elementów prefabrykowanych. Pawlik wskazał, że choć Badaj.to jest nowym podmiotem, to spółka Śląskie Laboratoria Analityczne ma trzydziestoletnią tradycję, obsługując placówki podstawowej opieki zdrowotnej i klientów prywatnych.

Źródło: www.swietochlowice.pl

Czytaj także: Medyczne Laboratorium Diagnostyczne w dobie pandemii COVID-19