Inwestycje w publicznej i prywatnej opiece zdrowotnej w latach 2003-2018
Niniejszym inicjujemy cykl artykułów, w którym chcielibyśmy pokazać zmiany dotyczące środków trwałych w opiece zdrowotnej w ostatnich kilkunastu latach. Zaczniemy od pokazania tła – jak wyglądało finansowanie tego sektora.
Narzekania (i słuszne) na opiekę zdrowotną są już chyba immanentną składową systemu. Narastające problemy, ciągłe napięcie, spory i konflikty na różnych płaszczyznach to codzienność.
Redakcja „OPM-u” przystała na nasz pomysł, żeby przeanalizować, jak wyglądał jeden element tego systemu, jakim są środki trwałe. Chcieliśmy pokazać, jak środki te zachowywały się w nieco dłuższym okresie, co pozwala na spojrzenie z pewnym dystansem i inną perspektywą niż ta, która sprawia, że mamy świadomość przede wszystkim powszechnych narzekań. Chcieliśmy też pokazać dane przez pryzmat tego, co działo się w gospodarce ogółem, co daje punkt odniesienia – choćby do ww. narzekań. Żeby Państwa nie przytłaczać długością tekstu, ustaliliśmy, że będzie on ukazywał się w częściach.
W pierwszej z nich zarysowane zostanie tło przemian, jakie następowały. W drugiej przedstawimy, jak kształtowała się wartość środków trwałych przez pryzmat kilku wskaźników: ich poziomu, składowych majątku, w które inwestuje opieka zdrowotna, różnic między sektorem publicznym i n...
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
Dlaczego warto wykupić subskrypcję?
Otrzymasz dostęp do:- wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
- materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
- wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
- materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
- wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online