Innowacyjne laboratorium medyczne XXI wieku - dlaszpitali.pl

Innowacyjne laboratorium XXI wieku – integracja, zarządzanie, jakość

OPM_1_21_technika_technologia_INNOWACYJNE_LABORATORIUM_XXI_WIEKU_5Fot. Agnieszka Diaków, archiwum SU

Unikalne połączenie zasobów ludzkich i technologii dostarcza innowacyjnych, oszczędnych, szybkich i wiarygodnych rozwiązań w zakresie badań laboratoryjnych oraz monitoringu pacjenta.

Zakład Diagnostyki Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oferuje ponad 300 badań laboratoryjnych, wykonywanych w różnym materiale, metodami zgodnymi ze standardami krajowymi i europejskimi. Wszystkie badania laboratoryjne poddawane są profesjonalnej kontroli jakości. Ponadto organizacja pracy uwzględnia problemy zapewnienia jakości przedanalitycznej, a zwłaszcza ochronę materiału do badań przed działaniem czynników zmieniających jego własności. Częścią procedur zapewnienia jakości jest uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych sprawdzianach biegłości laboratorium (Centralnego Ośrodka Badania Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w Łodzi, Randox International Quality Assessment Scheme (RIQAS), Systemy Oceny Wiarygodności Analiz Medycznych SOWA-med, Labquality). Zakład Diagnostyki spełnia wytyczne Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dn. 21.01.2009 r. w sprawie standardów jakości w medycznych laboratoriach diagnostycznych i mikrobiologicznych.

Zautomatyzowane rozwiązania

Dzisiejsze laboratoria stoją przed ogromnymi wyzwaniami, takimi jak presja kosztowa i efekty konsolidacji. ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Co zyskujesz dzięki rejestracji?

  • dostęp do specjalistycznej strefy wiedzy z zakresu zarządzania aparaturą medyczną, infrastruktury szpitalnej, bloku operacyjnego oraz kilkunastu innych kategorii tematycznych
  • praktyczne wskazówki oraz case studies z zakresu optymalnego projektowania i wyposażenia szpitali
  • wgląd do raportów z nowoczesnych inwestycji szpitalnych
  • pełen dostęp do rozmów z ekspertami w dziedzinie chirurgii, kardiologii, intensywnej terapii, czy zarządzania placówkami medycznymi
  • aktualności prawne oraz profesjonalne interpretacje przepisów
  • dostęp do elektronicznych wydań „OPM”
zarejestruj się

Logowanie

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.