Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plCentrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia... - dlaszpitali.pl

Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia ma nowego dyrektora

opm-centrum-systemow-informatycznych-ochrony-zdrowia

Ze stanowiska zrezygnował Bartłomiej Wnuk. Jego następczynią jest Agnieszka Kister, która do tej pory zarządzała departamentem e-zdrowia w Ministerstwie Zdrowia.

Agnieszka Kister, która już od dłuższego czasu współpracowała z Bartłomiejem Wnukiem i doskonale orientuje się we wszystkich projektach e-zdrowia, w sposób płynny przejmuje kierowanie CSIOZpodkreśla Janusz Cieszyński, wiceminister MZ nadzorujący pion informatyczny resortu.

Bartłomiej Wnuk podjął pracę w Centrum w kwietniu 2018, natomiast około miesiąca później objął stanowisko dyrektora. Zajął się przygotowaniem CSIOZ do kluczowych wdrożeń dotyczących e-zdrowia. Pod jego kierownictwem została wprowadzona innowacja, jaką jest e-recepta.

Część zadań realizowanych dotychczas przez departament e-zdrowia w MZ wraz z osobą Agnieszki Kister przejdzie do CSIOZ.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Czytaj także: Wielka informatyzacja ochrony zdrowia