RSQ Motion - wieloczujnikowy system do pomiarów ruchów pacjenta dlaszpitali.plRSQ Motion - wieloczujnikowy system do pomiarów ruchów pacjenta

Wieloczujnikowy system do pomiarów ruchów pacjenta

opm-dlaszpitali-wieloczujnikowy-system-do-pomiarow-ruchow-pacjenta-RSQ-Motion

Ze wsparciem zaawansowanych technologii, w tym robotów chirurgicznych, rozwiązań z obszaru AI (sztucznej inteligencji) oraz AR (rozszerzonej rzeczywistości) w NEO Hospital wykonywanych jest 98% zabiegów. Najnowszy projekt w obszarze diagnostyki ortopedycznej, biomechaniki i motoryki ludzkiego ciała jest realizowany we współpracy z RSQ Technologies polską firmą technologiczną.

W projekcie wykorzystane zostanie rozwiązanie RSQ Motion. Rozwiązanie adresuje wiele ważnych pytań: Jaki jest zakres ruchów pacjenta? Jak dokładnie czuje on ruch swojego ciała? Jak uzyskać obiektywną informację o postępach w terapii i rehabilitacji po zabiegu?

RSQ Motion czuje ruch ciała pacjenta

RSQ Motion to mobilny wieloczujnikowy system służący do pomiarów zakresu ruchów uzyskanych na podstawie danych z żyroskopu, akcelerometru i magnetometru. Ruchy ciała odwozrowywane są cyfrowo za pomocą awatara ludzkiej postaci. System komunikuje się bezprzewodowo, tworząc przenośny zestaw “full body motion capture”, który pozwala na pomiar, diagnostykę, analizę i monitorowanie parametrów ruchu pacjentów po złamaniach kości, z zespołami przeciążeniowymi, ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów, po urazach mięśniowych, stawowych kończyn, kręgosłupa, a także pacjentów będących w trakcie leczenia pooperacyjnego i rehabilitacji oraz osób uprawiających sport. System zapewnia poszerzenie informacji diagnostycznej i eliminuje zastosowanie kilku urządzeń medycznych, stanowiąc mniejsze, bardziej ergonomiczne i wszechstronne urządzenie. RSQ Motion jest certyfikowanym wyrobem medycznym oznaczonym symbolem CE.

RSQ Technologies zajmuje się tworzeniem świata, w którym technologia pomaga ludziom żyć szczęśliwie, świadomie i w dobrym zdrowiu. Wykorzystujemy najnowsze naukowe odkrycia, niepowtarzalny sposób projektowania i nowoczesne sposoby wytwarzania produktów technologicznych dla opieki zdrowotnej. Wspieramy fizjoterapeutów, lekarzy i placówki medyczne w ich codziennej pracy. Niezwykle cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę NEO Hospital, który wyznaje rodzime wartości i dzięki otwartej kulturze organizacyjnej tworzy przyjazne warunki rozwoju dla twórców nowych technologiimówi Bartłomiej Lubiatowski prezes zarządu RSQ Technologies sp. z o. o.

Miarodajna ocena postępu w dochodzeniu do zdrowia

RSQ Motion pozwala na obiektywizację badania parametrów ruchu takich jak zakresy, czy prędkości kątowe. Ponadto dają możliwość wykonania nagrania całego ciała poprzez tzw. full body motion capture znane dotychczas głównie z kinematografii, czy rynku gier komputerowych i drogich systemów opartych o kamery. Czujniki RSQ Motion pracują w oparciu o algorytmy uczenia maszynowego i podają precyzyjne pomiary z dokładnością do 0,3 stopnia dorównując dokładnością systemom optometrycznycm. Stosując czujniki cena systemu badania ruchu staje się znacznie niższa i daje możliwość analizy ruchu poza gabientem. Czujniki można spakować do plecaka i nie wymagają wykorzystania stałego pomieszczenia.

Czytaj także: Urządzenie do oceny ukrwienia narządów wspomoże chirurgów