Czy sieć szpitali działa? Pierwsze oceny - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plCzy sieć szpitali działa? Pierwsze oceny - dlaszpitali.pl

Czy sieć szpitali działa? Pierwsze oceny

opm-Czy-siec-szpitali-dziala-pierwsze-ocenyfot. iStock

Wprowadzone ostatnio reformy w najlepszym przypadku będą podlegać zmianom ewolucyjnym i z pewnością nie są ostatnimi w systemie ochrony zdrowia.

Sieć działa od  kilku miesięcy. Objęła swoim zasięgiem w  sumie 594 jednostek szpitalnych (145 tys. łóżek), w  tym 516 szpitali publicznych. To  bardzo duży potencjał, stąd nie może dziwić, że  funkcjonowanie nowych rozwiązań budzi zainteresowanie i  skłania do  być może jeszcze przedwczesnych ocen. Na  obraz sytuacji i  jej ocenę mają wpływ zarówno krótki czas funkcjonowania reform, jak i  jednoczasowe wystąpienie konfliktu płacowego lekarzy, zarówno rezydentów, jak i  specjalistów. Ta  okoliczność bez wątpienia rzutuje na  postrzeganie systemu jako całości. Opinie, co  oczywiste, różnicuje również punkt widzenia na  zmiany. Zdecydowanie bardziej pozytywnie ocenia je  resort zdrowia niż eksperci i  dyrektorzy szpitali. Generalnie jednak przeważa oczekiwanie na  rozwój wypadków.

Z punktu widzenia pacjenta

Jeśli zatem przyjąć, że  zgodnie z  deklaracjami rządzących, celem zmian miała być poprawa działania systemu, tym samym polepszenie pozycji pacjentów w  dostępności do  świadczeń, to  chwilowo pozytywnych efektów chyba brak. Mimo dodatkowych pieniędzy na  operacje choćby zaćmy, endoprotez itp. Kolejki to&nb...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp