Planowanie i projektowanie obiektów opieki zdrowotnej - dlaszpitali.pl
art. sponsorowany

Planowanie i projektowanie obiektów opieki zdrowotnej od partnera z ponad 60-letnim doświadczeniem

fot. iStock

Od 1957 roku misją Arjo jest poprawa jakości codziennego życia osób o ograniczonej  sprawności ruchowej i cierpiących na problemy zdrowotne związane z wiekiem.

Naszą ofertę stanowią rozwiązania umożliwiające zgodną z zasadami ergonomii  opiekę nad pacjentami, dbanie o higienę osobistą, dezynfekcję oraz zapobieganie odleżynom i żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej. Pomagamy profesjonalistom na  całym świecie podnosić standardy opieki gwarantujące ich pacjentom i podopiecznym  bezpieczeństwo i godność. Dziś jesteśmy uznanym globalnym partnerem  dostarczającym produkty i świadczącym usługi w ponad 100 krajach na świecie.

Z myślą o ludziach

Mamy długą historię bliskiej współpracy  z architektami, kierownikami zakładów  opieki zdrowotnej, specjalistami ds.  bezpiecznej opieki nad pacjentami oraz  samymi podopiecznymi i ich rodzinami.  Doświadczenie nauczyło nas, że do  stworzenia sprawnie działających  ośrodków opieki i dobrego środowiska  pracy potrzebne jest właściwe połączenie  środowiska opieki, sprzętu i umiejętności.  Właśnie dlatego kluczowe znaczenie ma  zapewnienie odpowiedniej przestrzeni  już na wczesnej fazie planowania  nowego obiektu.

Nasza filozofia — Positive Eightczyli Osiem Korzyści z Mobilności

W naszej pracy bazujemy na filozofii Ośmiu Korzyści z Mobilności, która powstaje w wyniku  połączenia środowiska, wyposażenia i umiejętności opiekuńczych.

Jest wizualizacją potencjalnych dobrych rezultatów dla opiekuna i podopiecznego wynikających z poprawy mobilności. Zapewniając  odpowiednią przestrzeń, maksymalizuje się możliwości wyboru  odpowiedniego sprzętu i stosowania właściwych technik, w wyniku  czego powstają optymalne warunki pracy dla opiekunów i pacjentów.  Usprawnia to cały proces opieki, co skutkuje zadowoleniem, lepszym zdrowiem i większą mobilnością mieszkańców i pacjentów.

Galeria Mobilności- dowiedz się, dla kogo projektujesz otoczenie

Galeria Mobilności od Arjo to uznane narzędzie do oceny ryzyka oparte na pięciu wzorcach mobilności osób i ich poziomach sprawności  ruchowej: od osób całkowicie mobilnych i samodzielnych (Albert) po osoby,  które nie opuszczają łóżka (Emma) — imiona są ułożone alfabetycznie od A do E. W oparciu o te pięć wzorców osób określiliśmy, jak powinny wyglądać przestrzenie  funkcjonalne, przy uwzględnieniu sprzętu zalecanego w zależności od poziomu sprawności ruchowej oraz biorąc pod uwagę warunki pracy opiekunów.

Znaczenie odpowiedniej  przestrzeni

Planowanie placówki opiekuńczej  polega na przyszłościowym myśleniu  i będzie miało wpływ na efektywność  i jakość opieki, a także na warunki  pracy opiekunów. Zgodnie z zarysem naszej filozofii Ośmiu Korzyści, właściwe  środowisko, dobrze dobrany sprzęt i odpowiednie umiejętności opiekunów prowadzą do korzyści, a efektem jest lepsza opieka, większa liczba  mieszkańców sprawnych ruchowo,  mniej kontuzji związanych z opieką i lepsze wyniki finansowe.

W planowaniu powinno się uwzględniać  wszystkie poziomy sprawności ruchowej  mieszkańców, aby stworzyć warunki  opieki odpowiednie dla chodzącego  Alberta, Carla potrzebującego wsparcia  i stymulacji, jak również całkowicie  zależnej Emmy.

Aby wesprzeć Cię w planowaniu  i projektowaniu obiektów opieki  zdrowotnej, opracowaliśmy wiele materiałów, na przykład wymagania  przestrzenne w zależności od sytuacji,  promienie skrętu czy koncepcje całych  pomieszczeń i ich przykładowe układy  przestrzenne, dostępne w Przewodniku  Arjo dla architektów i projektantów.

Nasze rozwiązania — dostosowane do potrzeb

Całość naszej oferty przeznaczona jest zarówno dla placówek opieki intensywnej,  jak i długoterminowej. Oferujemy rozwiązania do pokojów sypialnych, w zakresie  higieny, opieki i brudownika, a także różnorodne rozwiązania terapeutyczne.

Dokładamy wszelkich starań, aby poprawiać jakość codziennego życia  osób o ograniczonej sprawności ruchowej i mierzących się z problemami  zdrowotnymi związanymi z wiekiem, a także pomagać profesjonalistom na całym świecie stale podnosić standardy opieki gwarantujące pacjentom  i podopiecznym bezpieczeństwo i godność.

Darmowy dostęp do portalu online

Po rozmowach z architektami na całym  świecie dowiedzieliśmy się więcej o tym,  jak pracują i jak można ich wesprzeć. W efekcie powstała intuicyjna, oparta na  realiach projektowania darmowa platforma z łatwym dostępem do narzędzi pracy takich jak:

  • Wytyczne dotyczące wymagań przestrzennych
  • Rysunki CAD
  • Obiekty BIM
  • Przykładowe układy pomieszczeń
  • Czynniki do uwzględnienia przy  projektowaniu układu pomieszczeń

Zarejestruj się ,aby uzyskać dostęp i projektować nowoczesne i bezpieczne środowisko dla pacjentów i opiekunów:  www.arjo.com/architect

Arjo.Architects.article.Min.PL.PL jpg.01

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.