VIII Kongres "Nowoczesny Pion Techniczny" - dlaszpitali.pl

VIII Kongres „Nowoczesny Pion Techniczny”

VIII Kongres Nowoczesny Pion Techniczny (3)

Kongres „Nowoczesny Pion Techniczny” to wydarzenie z 10-letnią tradycją. Od 2011 r. biorą w nim udział osoby mające wpływ na inwestycje szpitalne w Polsce. Tegoroczny Kongres odbędzie się w dniach 9-10 czerwca w Karpaczu.

To jeszcze nie wszystko – serdecznie zapraszamy także na drugą w tym roku edycję webinarium, która odbędzie się już 12 maja!

VIII Kongres „Nowoczesny Pion Techniczny” już 9-10 czerwca!

Tematem przewodnim VIII Kongresu „Nowoczesny Pion Techniczny” będą zagadnienia dotyczące rozwiązań – projektowych, infrastrukturalnych, aparaturowych, organizacyjnych oraz prawnych – wprowadzanych w jednostkach ochrony zdrowia, które mają wpływ na poprawę jakości ich funkcjonowania oraz optymalizację kosztów szpitali.

W tym roku będziemy Państwa gościć w leżącym w sercu Sudetów, u podnóża Śnieżki urokliwym Karpaczu.

Tematyka Kongresu

Podczas Kongresu prelegenci poruszą m.in. kwestie projektowania bezpiecznego szpitala oraz zarządzania nim w czasach kryzysu, optymalizacji kosztów eksploatacji sprzętu medycznego, modernizacji oraz poprawy efektywności obiektów szpitalnych, a także znaczenia technologii medycznych we współczesnej ochronie zdrowia. Ideą wydarzenia jest połączenie wiedzy teoretycznej na temat funkcjonowania placówek ochrony zdrowia z prezentacją praktycznych rozwiązań. Zaproszeni prelegenci prezentują konkretne przykłady oraz rozwiązania, opierając się na własnych doświadczeniach.

Wśród omawianych zagadnień znajdą się:

• projekt ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa – szansa czy zagrożenie dla ochrony zdrowia;
  • zarządzanie szpitalem w czasach kryzysu;
  • budowa i modernizacja obiektów szpitalnych – jak prawidłowo zaplanować inwestycję;
  • bezpieczny szpital – na co zwrócić uwagę przy projektowaniu;
  • zaprojektuj, wybuduj, wyposaż w kontekście ustawy PZP – jak uniknąć błędów;
  • znaczenie technologii medycznych dla współczesnej ochrony zdrowia;
  • optymalizacja kosztów eksploatacji aparatury medycznej;
  • klimatyzacja obiektów szpitalnych – aktualne rozwiązania i obowiązujące wytyczne.

Adresaci wydarzenia

Do grona zainteresowanych uczestników należą:

• dyrektorzy szpitali, dyrektorzy ds. technicznych oraz ds. administracyjnych i ekonomicznych,
  • kierownicy działów eksploatacyjnych, specjaliści ds. aparatury medycznej,
  • osoby zajmujące się obsługą przetargów w szpitalach,
  • reprezentanci administracji samorządowej,
  • przedstawiciele stacji sanitarno-epidemiologicznych,
  • reprezentanci firm medycznych,
  • osoby zainteresowane tematyką sprawnego zarządzania pionem technicznym szpitali i usprawnieniem funkcjonowania placówek medycznych.

Kongres „Nowoczesny Pion Techniczny” – poprzednie edycje

W minionych latach uczestnicy Kongresu – oprócz wysłuchania prelekcji – mieli możliwość odwiedzania szpitali w Polsce i sprawdzenia, w jaki sposób zorganizowane są poszczególne jednostki.

Do tej pory uczestnicy kongresów NPT mieli okazję odwiedzić:

Zapraszamy do uczestnictwa w VIII Kongresie Nowoczesny Pion Techniczny! Dowiedz się więcej i zgłoś udział na stronie piontechniczny.pl.