Nowość! Książka "Blok operacyjny XXI wieku – organizacja i funkcjonowanie" - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNowość! Książka "Blok operacyjny XXI wieku – organizacja i funkcjonowanie" - dlaszpitali.pl

Nowość! Książka „Blok operacyjny XXI wieku – organizacja i funkcjonowanie”

364 strony
48 autorów
35 eksperckich tekstów
8 rozdziałów

Ze wstępu Marka Piotrowskiego redaktora naczelnego „OPM”, kierownika Działu Aparatury Medycznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie:

Blok operacyjny to szczególne miejsce każdego szpitala. Zbiegają się w nim nitki instalacji, sieci obsługujące liczne urządzenia, które komunikują się, często bezprzewodowo, już nie tylko z człowiekiem, ale także pomiędzy sobą. Z poziomu bloku można podglądać procesy oraz dane w innych miejscach szpitala, sterować nimi, a nawet transmitować je w dowolny zakątek świata. Uprawniony użytkownik może obserwować i rejestrować przebieg zdarzeń na salach operacyjnych, z wyprzedzeniem projektować czynności przyszłych zabiegów, planować nastawy urządzeń, czy optymalizować pod indywidualne preferencje warunki pracy.

Ta futurystyczna jeszcze do niedawna wizja stała się już standardem, dlatego obszar bloku operacyjnego wymaga od projektantów, konstruktorów i użytkowników ciągłego doskonalenia, poznawania nowych technologii oraz umiejętnego wykorzystywania ich potencjału w postaci zespolonej, czyli już nie tylko pojedynczych urządzeń, ale jako zintegrowanej całości.
Budzi to czasem określone zagrożenia typowe dla tego typu „organizmów” – jak dobrać poszczególne składniki, jak prawidłowo zaplanować poszczególne elementy i ich połączenia, by osiągnąć zamierzony cel, by całość funkcjonowała spójnie i bezpiecznie?

Sprawdź szczegóły