Współpraca NEO Hospital i Sano Centrum Medycyny Obliczeniowej - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plWspółpraca NEO Hospital i Sano Centrum Medycyny Obliczeniowej - dlaszpitali.pl
Reklama

Współpraca NEO Hospital i Sano Centrum Medycyny Obliczeniowej

fot. mat. prasowe

Sano – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej będące Międzynarodową Fundacją Badawczą zawarło porozumienie o współpracy z NEO Hospital. Celem jest współpraca na polu badań naukowych i projektów badawczo-rozwojowych. Będzie ona zmierzać do opracowania nowych technologii nakierowanych na zastosowanie w ochronie zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem personalizowanej medycyny obliczeniowej.

Pomimo licznych trudności, jakie pandemia przyniosła ze sobą, pokazała nam również dobitnie, że tradycyjny model opieki zdrowotnej wymaga zmiany w kierunku mocniejszego wykorzystania sztucznej inteligencji i współpracy interdyscyplinarnej. Komputerowe modelowanie inteligentnych zachowań z minimalną interwencją człowieka, algorytmy sztucznej inteligencji, deep learning, które same tworzą kryteria klasyfikacji informacji na podstawie pozyskanych danych w procesie programowania, mogą zostać wykorzystane w celu poprawy wydajności naszego systemu opieki zdrowotnej – podkreśla Joanna Szyman, prezes zarządu Grupy Neo Hospital.

Współpraca będzie realizowana poprzez wspólne wykonywanie krajowych i międzynarodowych projektów badawczych oraz wzajemne udostępnianie zaplecza badawczego. Celem działań będzie wytworzenie wiedzy i technologii służących w przyszłości ulepszeniu opieki zdrowotnej.

Jednym ze skutków pandemii jest rosnący dług zdrowotny, z którym będziemy musieli się zmierzyć po jej zakończeniu. Niestety na chwile obecną nie wiemy, z jakiej skali zjawiskiem będziemy mieć do czynienia. Dlatego Sano cieszy się niezmiernie z nawiązanej współpracy z grupą NEO Hospital. Dzięki niej zastosujemy metody sztucznej inteligencji do oszacowania skali długu zdrowotnego w dwóch schorzeniach, tj. raku szyjki i trzonu macicy. Mamy nadzieję, że na podstawie tych działań będzie można stworzyć narzędzie, dzięki któremu eksperci będą mogli zaproponować działania, które pomogą dyrektorom szpitali oraz lekarzom stworzyć najlepszy możliwy plan pomocy pacjentkom i redukcji tego zjawiska w najbardziej optymalny sposób. Oczywiście nie planujemy się ograniczać do tylko tych dwóch wskazań, docelowo chcielibyśmy zrobić podobne analizy dla innych chorób. Na początek onkologicznych oraz kardiologicznych, a następnie kolejnych i zaprosić do współpracy ośrodki zajmujące się leczeniem tych schorzeńmówi dr Arkadiusz Sitek, dyrektor Sano – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej – Międzynarodowej Fundacji Badawczej.

Sano i NEO Hospital będą współpracować w celu wdrożenia nowych rozwiązań do praktyki klinicznej. Podmioty zakładają możliwość komercjalizacji wspólnie wytworzonej wiedzy czy technologii. Ich intencją jest również możliwie szerokie dzielenie się tak uzyskaną wiedzą.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Asseco i Chmura Krajowa tworzą Chmurę dla zdrowia

Komentarze

Reklama

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 1/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 1/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.