Trwa modernizacja i rozbudowa Wojewódzkiego Centrum Onkologii im. M. Kopernika w Łodzi - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plTrwa modernizacja i rozbudowa Wojewódzkiego Centrum Onkologii im. M. Kopernika w Łodzi - dlaszpitali.pl

opm-dlaszpitali-modernizacja-i-rozbudowa-wojewodzkiego-centrum-onkologii-im-m-kopernika-lodzi

Trwająca modernizacja i rozbudowa Wojewódzkiego Centrum Onkologii im. M. Kopernika polepszy jakość świadczeń dla pacjentów z Łódzkiego. Planowany do końca 2023 roku etap rozbudowy kosztował ok. 60 mln zł, z czego ok. 34 mln zł pochodziło z dotacji UE.

Obecny etap rozbudowy szpitala im. Kopernika w Łodzi jest ostatnim etapem przekształcenia go z Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii w Wojewódzkie Centrum Onkologii.

Poprzez tę inwestycję chcemy przede wszystkim polepszyć jakość świadczeń, realizowanych dla pacjentów z naszego województwa. Widzimy zwiększająca się liczbę chorych na choroby onkologiczne, więc jako samorząd musimy odpowiedzieć na potrzeby, które zgłaszane są przez mieszkańcówpowiedział Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego.

Modernizacja Wojewódzkiego Centrum Onkologii

Obecne prace budowlane w łódzkim szpitalu Kopernika rozpoczęły się na początku 2022 roku. Na terenie szpitala powstaje m.in. nowy, dwukondygnacyjny budynek o powierzchni 3 tys. metrów i odnowiona apteka.

Ta rozbudowa przede wszystkim poprawi jakość i bezpieczeństwo, jeżeli chodzi o opiekę nad pacjentem, dlatego że da nam nowe gabinety zabiegowe, nowe gabinety konsultacyjne i będzie zbudowana przestrzeń dla Izby Przyjęć. Wnętrza będą bardziej przyjazne i bezpieczne, a atmosfera, w której przebywa pacjent – szczególnie onkologiczny – też będzie inna. Mam nadzieję, że dzięki temu skrócą się też kolejkipowiedziała Magdalena Janus-Hibner, zastępca dyrektora ds. Projektów, Rozwoju i Organizacji Onkologii Szpital im. M. Kopernika w Łodzi.

Czytaj też: Sześć wielkopolskich szpitali otrzyma unijne wsparcie