Rozwiązania IT pomocne w walce z pandemią - dlaszpitali.pl
art. sponsorowany

Rozwiązania IT pomocne w walce z pandemią

opm-dlaszpitali-rozwiazania-it

Jeszcze nigdy nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne nie odgrywały tak dużej roli w walce o zdrowie pacjentów. Dyrektorzy szpitali szukają technologii, które przyspieszą przetwarzanie i przesyłanie danych medycznych oraz urządzeń, dzięki którym wzrośnie bezpieczeństwo oraz stabilność szpitalnych systemów. Tego typu rozwiązania można znaleźć w ofercie firmy Huawei Enterprise, której dystrybutorem jest Veracomp.

Eksperci obu firm od wielu lat wspierają polskie placówki medyczne w cyfrowej transformacji, a od kilku miesięcy ich praca jest jeszcze bardziej wytężona. Dobór optymalnych urządzeń do obsługi sieci lub macierzy dyskowych przechowujących dane wymaga dużego doświadczenia, ale również bogatej wiedzy o możliwościach rozwiązań IT. Wszystko po to, by stanowiły one solidne wsparcie teraz i w przyszłości.

Aby zwiększyć jakość swojego wsparcia Huawei i Veracomp organizują badanie potrzeb technologicznych. Do wypełnienia specjalnej ankiety zaproszeni są dyrektorzy oraz administratorzy placówek medycznych. Każdy uczestnik badania może zapewnić sobie dostęp do lektury ogólnopolskiego raportu, który powstanie na bazie udzielonych odpowiedzi. Poprzez ankietę można także nawiązać kontakt z ekspertem IT oraz uzyskać dostęp do cennych materiałów o rozwiązaniach Huawei.

Ankieta jest dostępna na stronie huawei.veracomp.pl, a jej wypełnienie zajmuje zaledwie kilka minut.

Stabilna sieć bezprzewodowa – klucz do sprawnej komunikacji

Integratorzy technologii często zwracają się do Veracomp z prośbą o zaproponowanie komponentów do budowy sieci bezprzewodowej na terenie szpitala – takiej, która zapewni stabilny i szybki dostęp do internetu zarówno personelowi, jak również pacjentom i gościom. Oferta dystrybutora jest w tym zakresie bardzo szeroka, jednak szczególne zainteresowanie wzbudza system dystrybucyjny Huawei. Na czym polega?

Huawei postanowił odejść od klasycznego podejścia do budowy sieci, w którym montowanych jest wiele punktów dostępowych (tzw. Access Point) propagujących sygnał z korytarza do poszczególnych sal i pomieszczeń. Taki układ, choć popularny, często skutkuje niską wydajnością i podatnością na zakłócenia sygnału. Specjaliści Huawei zaproponowali więc alternatywę w postaci jednego punktu dostępowego, jednego kontrolera sieci oraz niewielkich modułów antenowych RRU (Remote Radio Unit) dla każdej sali. Rozwiązuje to problem z martwymi strefami zasięgu Wi-Fi oraz dostarcza sygnał radiowy wysokiej mocy, a jednocześnie stanowi rozwiązanie korzystne cenowo. Jeden punkt dostępowy pozwala obsłużyć nawet 24 pomieszczenia, co przekłada się na niższy koszt wdrożenia oraz utrzymania sieci.

WLAN dystrybucyjny sprawia, że specjaliści pracujący w swoich gabinetach nie muszą się obawiać nagłego spadku wydajności sieci lub przerwanego połączenia w trakcie wysyłania istotnych plików. Sieć zbudowana w systemie zaproponowanym przez Huawei będzie stabilna i pozwoli na błyskawiczną, bezproblemową komunikację. Warto pamiętać, że producent współtworzy światowe grono liderów we wdrażaniu Wi-Fi 6 – sieci bezprzewodowej nowej generacji. Zapewnia ona wyższe prędkości przesyłania, lepszą wydajność, a więc jeszcze większe możliwości działania za pośrednictwem Internetu. To odpowiedź na rosnącą liczbę użytkowników i urządzeń wykorzystujących połączenie z siecią.

Bezpieczeństwo systemów medycznych – centrum danych to podstawa

Szpitale nie mogą sobie pozwolić na długotrwałe przestoje w działaniu systemów informatycznych – w końcu zależy od nich zdrowie tysięcy osób. Kilkugodzinna przerwa może oznaczać poważne problemy z dotarciem do dokumentacji medycznych, wstrzymanie badań, a nawet problemy z komunikacją między poszczególnymi oddziałami. W uniknięciu takich sytuacji pomaga infrastruktura bazująca na klastrach HyperMetro, dostępnych w rodzinie macierzy Huawei OceanStor Dorado.

Zazwyczaj wysoka dostępność środowiska IT jest zapewniana przez mechanizm kopii zapasowych, który pozwala przywrócić infrastrukturę do stanu sprzed awarii. Niestety nie zawsze jest to wystarczająco szybka metoda.

Między innymi z tego powodu warto zastosować architekturę Huawei HyperMetro, łączącą dwie macierze dyskowe w trybie active-active. Dzięki rozdzieleniu macierzy na dwie lokalizacje, na przykład w dwóch budynkach szpitala, uzyskujemy dostępność do medycznych danych nawet w wypadku zalania lub pożaru jednej z lokalizacji. Co więcej, uszkodzenie urządzeń w jednym miejscu nie powoduje przerwy w działaniu, lecz rozwiązanie umożliwia w pełni zautomatyzowane przełączenie ruchu do drugiej lokalizacji.

Dzięki HyperMetro szpitalna infrastruktura jest bezpieczna i stabilna – zastosowanie tego rozwiązania zapewnia 99,9999% dostępności, czyli roczne przestoje wynoszą w niej maksymalnie 31,56 sekund. Taki wynik jest możliwy do osiągnięcia dzięki daleko idącej automatyzacji, która odciąża administratorów IT w placówkach medycznych. Warto porozmawiać z zespołem odpowiedzialnym za utrzymanie działania szpitalnych systemów do przechowywania danych. Być może HyperMetro będzie remedium na wiele ich problemów?

Więcej informacji na temat rozwiązań Huawei można znaleźć na stronie huawei.veracomp.pl.

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.