Centralny Rejestr Absolwentów Zdrowia Publicznego... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plCentralny Rejestr Absolwentów Zdrowia Publicznego... - dlaszpitali.pl

Powstaje Centralny Rejestr Absolwentów Zdrowia Publicznego

opm-centralny-rejestr-absolwentow-zdrowia-publicznego

Centralny Rejestr Absolwentów Zdrowia Publicznego będzie narzędziem do monitorowania losów absolwentów Zdrowia Publicznego. Inicjatorem projektu jest Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny uruchamia dobrowolny Centralny Rejestr Absolwentów Zdrowia Publicznego (CRAZP). W ramach prowadzonych działań promocyjnych i informacyjnych dotyczących nowego narzędzia/aplikacji w zdrowiu publicznym na stronie internetowej NIZP-PZH oraz na profilu NIZP-PZH na portalu Facebook znajduje się link do Rejestru oraz materiały zachęcające studentów i absolwentów do rejestracji.

Czytaj także: Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z wdrażaniem rozwiązań w obszarze e-zdrowia

Celem stworzenia CRAZP jest:

• monitorowanie losów zawodowych absolwentów kierunku Zdrowie Publiczne
  • podniesienie poziomu kształcenia poprzez analizę zatrudnienia zarejestrowanych
  • dostarczenie informacji na temat dystrybucji geograficznej studentów/absolwentów
  • publikowanie informacji o szkoleniach podnoszących kwalifikacje
  • publikowanie informacji na temat wolnych stanowisk pracy dla absolwentów
  • uzyskanie narzędzia do planowania zadań dla absolwentów na szczeblu systemowym.

Rejestr został  przygotowany i będzie prowadzony przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH oraz Radę ds. Współpracy i Rozwoju Kadr.

Rejestr oraz formularz jest dostępny pod adresem: www.pzh.gov.pl/rejestracja-absolwenta