Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca przyjmują zarażonych... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plPolsko-Amerykańskie Kliniki Serca przyjmują zarażonych... - dlaszpitali.pl
Reklama

Kardiologia inwazyjna w czasie pandemii

polsko-amerykanskie-kliniki-serca-przyjmuja-zarazonych-covid-19
fot. iStock

Wybrane placówki w Polsce zostały przekształcone w jednoimienne ośrodki chorób zakaźnych w związku z panującą pandemią COVID-19. Wśród nich są szpitale w Tychach, Zgierzu i Kędzierzynie-Koźlu, w których oddziały Polsko-Amerykańskich Klinik Serca udzielają obecnie świadczeń w zakresie kardiologii inwazyjnej pacjentom zakażonym koronawirusem lub z podejrzeniem zakażenia.

Zgodnie z poleceniem premiera Morawieckiego na terenie całego kraju zostało wytypowanych łącznie 21 szpitali jednoimiennych przeznaczonych wyłącznie do udzielania świadczeń pacjentom zakażonym koronawirusem. Wsparcia w sytuacji kryzysowej udzielają również wybrane ośrodki działające przy szpitalach jednoimiennych. Tak jest również w przypadku Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Tychach, Zgierzu i Kędzierzynie-Koźlu. Na czas pandemii placówki udzielają świadczeń w zakresie kardiologii inwazyjnej jedynie osobom zakażonym lub pacjentom z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Oddziały wstrzymały planowe przyjęcia pacjentów stabilnych. Odwołane zostały przyjęcia na wizyty ambulatoryjne i do planowej diagnostyki. Wszyscy pacjenci zostają w tym czasie przekierowani do najbliżej sąsiadujących placówek, a w przypadkach, w których możliwe jest takie rozwiązanie Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca oferują możliwość wykorzystania telekonsultacji.

Przekształcenie oddziałów kardiologicznych w jednoimienne ośrodki chorób zakaźnych to ogromne wyzwanie organizacyjne. Musieliśmy dostosować procedury indywidualnie do każdej placówki, przemodelować infrastrukturę oddziałów z wydzieleniem stref czystych – wolnych od wirusa, stref brudnych i stref buforowych. Niejednokrotnie wymagało to również pilnych inwestycji budowlanych. Konieczne było wydzielenie ścieżek pacjenta i ścieżek personelu, oddzielenie pacjentów z podejrzeniem zakażenia od pacjentów zainfekowanychkomentuje Paweł Kaźmierczak, Dyrektor Medyczny, członek zarządu American Heart od Poland.

Wdrożenie procedur ma zminimalizować ryzyko zakażenia pomiędzy poszczególnymi pacjentami i kadrą medyczną, a w efekcie zapobiec gwałtownemu wzrostowi zakażeń COVID-19 jaki ma obecnie miejsce we Włoszech, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych. Placówki należące do sieci oddziałów kardiologicznych American Heart of Poland są przygotowane do sytuacji kryzysowej, a Grupa ma odpowiednie zasoby, aby w razie zapotrzebowania włączyć do pomocy kolejne ośrodki.

Nasze oddziały są wyposażone w wysokiej jakości sprzęt, mamy również wykwalifikowane kadry gotowe do leczenia zarażonych osób. Personel medyczny jest szkolony i uczy się, jak zabezpieczyć się przed ewentualnym zakażeniem i jak postępować z osobą zainfekowaną koronawirusem. Pracujemy dzień i noc nad zabezpieczeniem kadry, wyposażeniem oddziałów w niezbędne ilości środków ochrony indywidualnej, produktów dezynfekcyjnych, leków. Jesteśmy przygotowani, a procedury, które wdrażamy działają do tej pory bez zastrzeżeń. Wierzymy, że cały ten wysiłek organizacyjny pozwoli nam na zmierzenie się ze wzrostem zachorowań, który nas niestety jeszcze czeka komentuje Bartosz Sadowski, Prezes Zarządu American Heart of Poland.

Przypominamy, aby w tym wyjątkowym okresie zachować środki szczególnej ostrożności: zostać w domu jeśli to możliwe, dbać o higienę – często myć ręce, zakrywać usta i nos podczas kaszlu, zachować co najmniej 1,5 m odległości od innych osób. Jeśli zaobserwujecie u siebie objawy grypopodobne: osłabienie organizmu, podwyższoną temperaturę, suchy kaszel, duszności – skontaktujcie się z powiatowym inspektoriatem sanitarnym bądź infolinią NFZ (800 190 590).

Zachęcamy do śledzenia aktualnych rozporządzeń na: https://www.gov.pl/koronawirus/ZasadyBezpieczenstwa

Źródło: mat. prasowe

Czytaj także: Oddziały intensywnego nadzoru kardiologicznego − aktualne rozwiązania technologiczne

Komentarze

Reklama

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.