Olympus: nowoczesny system integracji sal operacyjnych... - dlaszpitali.pl
art. sponsorowany

Nowoczesny system integracji sal operacyjnych – leczenie na miarę XXI wieku w nowej siedzibie Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie-Prokocimiu

opm-nowoczesny-system-integracji-sal-operacyjnych-olympus

Zarządzanie obrazem oraz jego transmisja poza salę, rejestrowanie i archiwizacja nagrań z operacji, centralne sterowanie wyposażeniem sali operacyjnej, łatwe zarządzanie systemami medycznymi w formie scenariuszy zaprogramowanych według indywidualnych potrzeb to przykłady udogodnień, które zapewnia system zintegrowanych sal operacyjnych Olympus zainstalowany w najnowocześniejszym kompleksie medycznym w Polsce – w nowej siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Prokocimiu.

Nowa siedziba SP ZOZ Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Prokocimiu wybudowana według starannie przemyślanej koncepcji to dziś jeden z największych w Polsce kompleksów medycznych. Kluczowy moduł medyczny, jakim jest blok operacyjny, obejmuje 24 nowocześnie wyposażone sale, w tym 20 sal w zintegrowanym systemie zarządzania, a także 12 sal endoskopowych z systemem dokumentacji EndoBase. Obiekt został wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania telemedyczne i teleinformatyczne, dzięki czemu jest zaliczany do prestiżowej grupy najbardziej innowacyjnych inwestycji szpitalnych w Europie. Zapewnia także unikatowe w skali kraju środowisko pracy oraz warunki leczenia na miarę XXI wieku. Kompleksowa i przemyślana infrastruktura zapewnia sprawną realizację strategicznych funkcji placówki – diagnostycznej, leczniczej, dydaktycznej i naukowej.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie jest wiodącą w Polsce wielospecjalistyczną placówką medyczną, w której tylko w 2018 roku hospitalizowano prawie 80 tysięcy pacjentów na oddziałach stacjonarnych. Infrastruktura starej siedziby ograniczała rozwój placówki i pełne wykorzystanie jej potencjału, chociażby przez brak możliwości zastosowania najnowocześniejszych technologii medycznych. W nowej siedzibie mamy do dyspozycji ergonomiczne środowisko pracy i opieki nad pacjentami, a także bardzo nowoczesny sprzęt zapewniający jakość leczenia na miarę XXI wieku. W dwudziestu salach bloku operacyjnego zastosowaliśmy nowoczesny system integracji Olympus, w tym unikatowy system do sterowania salą operacyjną – dokładnie taki sam posiada największy w Europie Szpital Uniwersytecki Karolinska w Sztokholmie. System ten zapewnia wygodne warunki pracy zespołu medycznego: ułatwia sterowanie salą operacyjną, przez co umożliwia maksymalną koncentrację na pacjencie i najwyższą jakość procedur medycznych. Pozwala także na optymalne wykorzystanie sal operacyjnych i udoskonalenie organizacji pracy zespołów medycznych. Będzie również wspierać rozwój funkcji dydaktycznej i naukowej szpitala – powiedział Marcin Jędrychowski, Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Kluczowym modułem szpitala jest blok operacyjny, dlatego podniesienie standardu jego wyposażenia oraz większa dostępność sal operacyjnych zwiększają komfort pracy personelu medycznego i poczucie bezpieczeństwa pacjentów, co finalnie wpływa na skuteczność leczenia. Wiele efektywnych rozwiązań w zakresie infrastruktury jest możliwe dzięki zaangażowaniu branży telemedycznej i teleinformatycznej. Dynamiczny rozwój tych dziedzin dostarcza współczesnej medycynie szeroką gamę udogodnień oraz narzędzi służących usprawnianiu procedur medycznych w przyjaznych warunkach pracy, doskonaleniu technik chirurgicznych, polepszaniu jakości leczenia oraz opieki nad pacjentami.

Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Prokocimiu jest ultranowoczesnym kompleksem medycznym w skali europejskiej i prestiżowym projektem w naszym portfolio. Skala i złożoność inwestycji oraz oczekiwania technologiczne inwestora – Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, stanowiły poważne wyzwanie projektowo-inżynieryjno-logistyczne, dlatego dobór podwykonawców miał wyjątkowe znaczenie. Do wdrożenia nowoczesnego systemu zintegrowanych sal operacyjnych zaprosiliśmy firmę Olympus, zajmującą pozycję lidera w branży precyzyjnych technologii optycznych i cyfrowych oferującego innowacyjne systemy medyczne oraz której rozwiązanie najlepiej spełniało specyfikacje przetargowe. Sprawna współpraca ze specjalistami firmy na każdym etapie inwestycji, od projektowania po instalację złożonego systemu integracji, zapewniła optymalne wykorzystanie funkcjonalności zaproponowanych rozwiązań – powiedział Tomasz Blecharski, Dyrektor Kontraktu z Warbud SA – lidera konsorcjum firm Warbud SA, VAMED GmbH&CO KG i Porr Polska SA – Generalnego Wykonawcy inwestycji „Nowa Siedziba Szpitala Uniwersyteckiego Kraków – Prokocim.”

Galeria

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.