Na UMW otwarto Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNa UMW otwarto Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych - dlaszpitali.pl

Wyszukaj w serwisie

Reklama

Na UMW otwarto Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych

opm-dlaszpitali-na-umw-otwarto-uniwersyteckie-centrum-wsparcia-badan-klinicznych
fot. iStock

Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych z Ośrodkiem Faz Wczesnych powstało na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu w ramach projektu finansowanego ze środków Agencji Badań Medycznych.

Rektor uczelni prof. Piotr Ponikowski poinformował, że w tej placówce odbywa się już 10 badań z zakresu kardiologii, onkologii i hematologii, a pięć z nich jest zainicjowanych przez naukowców wrocławskiej uczelni.

Chcemy, by badania kliniczne, których wyniki są dzisiaj podstawą rekomendacji terapeutycznych i diagnostycznych w medycynie, odbywały się tutaj na Uniwersytecie Medycznym We Wrocławiu, żeby one były inicjowane przez naszych naukowcówpowiedział rektor prof. Piotr Ponikowski.

Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych powstało we Wrocławiu

Obecnie realizowanych jest 10 badań z zakresu kardiologii, onkologii i hematologii, m.in. „Wpływ dożylnego leczenia karboksymaltozą żelazową na śmiertelność i chorobowość z przyczyn sercowo-naczyniowych oraz na jakość życia pacjentów z zawałem serca i towarzyszącym niedoborem żelaza – INFERRCT”, „Wpływ nieodwracalnej elektroporacji wapniowej, elektrochemioterapii na jakość życia oraz przeżycia wolnego od progresji u chorych na raka trzustki oraz „Niekomercyjne wieloośrodkowe badanie kliniczne nad leczeniem pierwszego nawrotu ostrej białaczki limfoblastycznej u dzieci”.

Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych we Wrocławiu wraz z Ośrodkiem Faz Wczesnych to nowoczesna i wyspecjalizowana jednostka, zapewniająca kompleksowe wsparcie badań klinicznych, zarówno komercyjnych, jak i niekomercyjnych. Jest to wspólne przedsięwzięcie Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Centrum powstało dzięki dofinansowaniu ze środków Agencji Badań Medycznych kwotą blisko 9 mln zł.

Czytaj też: Rozwój sektora biomedycznego zwiększy efektywność systemu ochrony zdrowia

Komentarze

Strefa wiedzy

664 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 16 kategorii tematycznych

Reklama
Poznaj nasze serwisy