Monitory diagnostyczne JVC serii i3 − złoty standard w obrazowaniu medycznym - dlaszpitali.pl
art. sponsorowany

Monitory diagnostyczne JVC serii i3 − złoty standard w obrazowaniu medycznym

DISOL autoryzowany dystrybutor medycznych monitorów diagnostycznych marki JVC (dawniej TOTOKU) w Polsce.

W 2013 roku nastąpiło połączenie firm TOTOKU, producenta medycznych monitorów diagnostycznych, z koncernem JVC KENWOOD Corporation. Połączenie potencjału obu firm doprowadziło do stworzenia nowej marki JVC na rynku medycznym. Zaowocowało również zaprojektowaniem nowej serii monitorów diagnostycznych − serii i3.

Nowa seria monitorów i3

Monitory serii i3 zostały zaprojektowane zupełnie od nowa. Dwukolorowa obudowa (biała od tyłu) oferuje bardzo nowoczesny wygląd zewnętrzny, doskonale komponujący się ze współczesnymi urządzeniami IT. Nowa podstawa i mechanizm obrotowy pozwalają zaoszczędzić dodatkowe cenne miejsce na biurku. Regulacja wysokości działa płynnie i niezawodnie, nawet przy najdrobniejszym ruchu.

Kompaktowa obudowa

Nowa obudowa monitorów serii i3 została również znacząco zmniejszona i odchudzona. Ramki z boków monitora są o połowę cieńsze, dzięki czemu monitory stoją bliżej siebie, tworząc praktycznie jedną wspólną powierzchnię wyświetlania obrazu. Nowa podstawa o zmniejszonej o 25% powierzchni pozwala wygospodarować dodatkową przestrzeń do pracy.

Podwójny statyw

Dla wszystkich monitorów serii i3 został opracowany również nowy podwójny statyw, na którym mogą być zamontowane obok siebie dwa monitory przeznaczone do pracy w parze. Statyw ten umożliwia jednoczesne regulowanie wysokości oraz pionowych i poziomych kątów ustawienia obu monitorów. Statyw podwójny serii i3 otrzymał w 2020 roku nagrodę IF Design w kategorii „Produkt”.

Monitory multimodalne

Idealny monitor multimodalny to monitor kolorowy, wyświetlający prawidłowo zarówno obrazy monochromatyczne, jak i obrazy kolorowe. Taki monitor powinien móc wyświetlać obrazy z dowolnych modalności, takich jak: radiografia, tomografia/rezonans, medycyna nuklearna, ultrasonografia, patologia czy nawet mammografia cyfrowa. Okazuje się jednak, że zadanie to stanowi problem dla standardowych monitorów kolorowych. Wynika to z faktu, że dla diagnostycznych obrazów monochromatycznych standardem wyświetlania jest odwzorowanie obrazu zgodnie z krzywą DICOM, natomiast dla obrazów kolorowych idealnym rozwiązaniem jest krzywa Gamma 2,2. Samodzielne przełączanie monitora przez użytkownika pomiędzy tymi dwiema krzywymi odwzorowania obrazu jest oczywiście możliwe, ale chcąc wyświetlać jednocześnie obrazy kolorowe i monochromatyczne, wybór jednej konkretnej krzywej jest zawsze pewnym kompromisem. Jednym z możliwych rozwiązań może być definiowanie oddzielnych obszarów na ekranie i dla każdego zdefiniowanego obszaru przypisywanie różnych krzywych odwzorowania. Ale to „okienkowe” rozwiązanie wymaga konfiguracji i nie jest zbyt elastyczne.

Tryb dynamiczny − doskonały obraz w każdym pikselu

Wszystkie monitory kolorowe JVC serii i3 są wyposażone w technologię dynamicznych krzywych odwzorowania, czyli właśnie Tryb Dynamiczny (ang. Dynamic Gamma), który rozwiązuje opisany powyżej problem z typowymi monitorami kolorowymi. Można powiedzieć, że dopiero teraz, poprzez technologię dynamicznych krzywych odwzorowania, monitory kolorowe stały się monitorami naprawdę multimodalnymi, potrafiącymi prawidłowo wyświetlać jednocześnie obok siebie obrazy z różnych typów badań. W Trybie Dynamicznym monitor automatycznie dobiera odpowiednią krzywą odwzorowania obrazu oddzielnie dla każdego pojedynczego piksela, w efekcie czego radiolog może wygodnie oglądać na jednym monitorze obrazy ze wszystkich rodzajów modalności.

Korzyści płynące z tej technologii są jasne i oczywiste, a co najważniejsze − działa ona w pełni automatycznie wewnątrz monitora. Tryb Dynamiczny jest dostępny od razu, od pierwszego uruchomienia monitora i nie wymaga od użytkownika żadnej dodatkowej konfiguracji czy wstępnych ustawień.

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.