Laureaci Digital Health Hackathon z realną szansą na... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plLaureaci Digital Health Hackathon z realną szansą na... - dlaszpitali.pl
Reklama

Laureaci Digital Health Hackathon z realną szansą na współpracę z NFZ, Medicover i LUX MED

opm-dlaszpitali-digital-health-hackathon
fot. archiwum Forum e-Zdrowia

Cyfrowe wyzwania w obszarze ochrony zdrowia były podstawą trzech zadań przygotowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, Medicover oraz LUX MED na Digital Health Hackathon. Konkurs dla mikro, małych i średnich firm, w tym start-upów odbywał się dniach 18-19 września 2019 w Sopocie w ramach Forum e-Zdrowia.

Zaprezentowane rozwiązania zostały ocenione bardzo wysoko. Laureaci, a także nienagrodzeni uczestnicy Hackathonu mają realną szansę nawiązać współpracę z podmiotami formułującymi wyzwania.

NFZ przyznał nagrodę firmie Finture.AI za przygotowanie modelu predykcyjnego mającego na celu wytypowanie pacjentów narażonych na wystąpienie zadanej jednostki chorobowej. Zespół został wybrany spośród czterech ekip, które odpowiedziały na wyzwanie NFZ, a ich rozwiązanie miało największą skuteczność typowania pacjentów narażonych na wystąpienie udaru mózgu.

Medicover nagrodził zespół Kamila Sijko za model predykcyjny określający grupy pacjentów i proponowane ścieżki diagnostyczne w zależności od korelacji do poszczególnej grupy pacjentów. Zespół Kamila został wybrany spośród pięciu zespołów, które przedstawiły różne, bardzo ciekawe podejścia do analizy danych, proponowania zmian i rozbudowy systemów Medicover o nowe funkcjonalności usprawniające pracę lekarzy i relacje między pacjentem a lekarzem. Wybrane rozwiązanie ma największą szansę na wdrożenie i odpowiada najlepiej na obecne potrzeby Medicover.

Czytaj także: Kim są startupowcy działający w obszarze medtech? Przeczytaj raport!

LUX MED postawił na ekipę Pawła Białasa i Emmy Luciano, proponującą zastosowanie aplikacji głosowej, która usprawni pracę z danymi w gabinecie lekarskim i zaoszczędzi czas lekarzy. W przypadku wyzwania firmy LUX MED najważniejsze były otwartość i kreatywność uczestników konkursu. Każda z firm przedstawiła ciekawy sposób na rozwiązanie problemu i wszystkie stworzone podczas Hackathonu rozwiązania okazały się realne. Nagrodzone rozwiązanie Pawła i Emmy ma jednak największe szanse na wdrożenie.

W konkursie startowało łącznie 13 kilkuosobowych zespołów, w większości młodych, przedsiębiorczych osób, które reprezentowały grono startupów. Pojawili się również przedstawiciele Instytutów Naukowych.Uczestnicy mieli dwa dni na opracowanie swoich rozwiązań, które oceniało jury złożone z ekspertów – przedstawicieli instytucji formułujących wyzwania oraz organizatorów Forum e-Zdrowia.

Uzasadniając przyznane nagrody jury każdego z wyzwań podkreślało niesamowitą szybkość prac wszystkich zespołów i zaskakująco dobrą jakość wyników osiągniętych przez 24 godziny pracy.

Wartość każdej z trzech nagród wyniosła 12 300 zł. Partnerem konkursu był Microsoft, który zapewnił uczestnikom wsparcie technologiczne.

Źródło: mat. prasowe

Komentarze

Reklama

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.