KUL chce otworzyć szpital kliniczny - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plKUL chce otworzyć szpital kliniczny - dlaszpitali.pl

KUL chce otworzyć szpital kliniczny

opm-dlaszpitali-kul-chce-otworzyc-szpital-kliniczny

Katolicki Uniwersytet Lubelski chce otworzyć szpital kliniczny. Inwestycja jest związana z planowanym uruchomieniem kierunku lekarskiego na uczelni.

KUL zamierza uruchomić kierunek lekarski w październiku 2023 roku (w tym momencie funkcjonują już studia pielęgniarskie i położnicze). Medycyna ma być prowadzona w kampusie na lubelskim Konstantynowie.

W związku z rozwojem uczelni planowane jest utworzenie szpitala klinicznego. Pod uwagę brane są dwie lokalizacje: ul. Herberta 21 oraz ul. Lubartowska 81-83 w Lublinie. Obecnie budynki są zajęte przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. prof. Mirosław Kalinowski zwrócił się o wsparcie ws. uzyskania lokalizacji na szpital do Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

Źródło: Katolicki Uniwersytet Lubelski

Czytaj też: Szpital Wojewódzki w Lublinie będzie miał nowy oddział pulmonologiczny